چاپ        ارسال به دوست

چشم انداز "تکمبا" بسیار روشن است

مصاحبه با مدیر عامل شرکت کمباین سازی ایران :


مدیر عامل شرکت کمباین سازی ایران در پی افزایش سودآوری این شرکت که منجر به کاهش زیان انباشته سیصد میلیارد ریالی شده است، از حمایت‌های آستان قدس رضوی به عنوان سهامدار عمده ی کمباین سازی گفت و تمرکز بر افزایش تولید، فروش و سودآوری را دلیل این موفقیت دانست.

علی اصغر حمیدی فر در گفت‌وگو با بورس نیوز ، ضمن اشاره به اعطاء سیصد و شصت میلیارد تسهیلات قرض الحسنه طی دو سال گذشته از سوی سهامدار عمده این شرکت یعنی آستان قدس رضوی، بیان داشت: خط مشی شرکت کمباین سازی همواره بر افزایش تولید، فروش و سودآوری متمرکز بوده است.

وی دلیل راه اندازی صندوق اختصاصی بازارگردانی کمباین را تصمیم سهامدار عمده مبنی بر حمایت از سایر سهامداران بیان کرد و اضافه نمود: با توجه به شرایط کنونی بازار سرمایه و به جهت صیانت از حقوق سهامداران و در راستای عمل به الزام جدید سازمان بورس در خصوص بکارگیری بازارگردان فعال، صندوق اختصاصی بازارگردانی کمباین ایجاد شد و هم اکنون عملیات بازارگردانی در حال انجام است.

مدیرعامل کمباین سازی ایران ادامه داد: با این وجود سیاست کلی شرکت همواره بر رشد ارزش ذاتی سهام با تکیه بر تولید و توسعه سبد محصولات و افزایش سودآوری سهام بوده است.

او در پاسخ به این سوال که آینده شرکت کمباین سازی و ارزش سهام آن را چگونه ارزیابی می کند گفت: چشم انداز شرکت بسیار روشن است؛ از طرفی ثمرات راه اندازی مرکز نوآوری و همچنین راه اندازی خط تولید جدید کمباین برنج به منصه ظهور رسیده و از طرف دیگر تولید محصولات جدید در دست تحقیق است که در آینده نزدیک به سودآوری قابل توجهی خواهد انجامید.


١٣:٢٨ - شنبه ٨ آذر ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٣    /    تعداد نمایش : ٥٢١٥